En liten julhälsning

En liten julhälsning

Allt är inte fixat inför jul, men det blir ju jul ändå. Så jag vill bara skicka en liten julhälsning och önska er en fin dag och ett firande som ni är nöjda med. Oavsett om det är stort eller litet.

Alla har ju inte stora familjer och barn. Vi är många som firar lite mindre, i vårt fall en kort stund mitt på dagen med våra tre föräldrar och tre vuxna barn. Det blir inga julklappar, knappt ens ett julbord – bara lite mat och fika. Sen åker var och en åt sitt håll.

Vi är alla olika och firar olika. Men vi vill alla ha en behaglig jul. Så jag önskar er en god jul som blir precis som ni önskar. Kör försiktigt dit ni ska. Det är bättre att komma fram lite sent än inte alls.

Och tänk på att alla inte har det så fint som det ser ut i sociala medier… De flesta av oss har inte alls några ”instagram-moments” att visa upp 😛

Med detta säger jag alltså: GOD JUL till er alla, från lilla mej


Missa inga inlägg:

Följ bloggen på Facebook och mej på instagram våra äventyr finns på Youtube samt instagram

6 svar på ”En liten julhälsning

  1. Låter som en trevlig jul som ni ska ha 😊.
    Mycket bra & tänkvärt & sant inlägg.

    God Jul!! 🎄🎁⭐️❄️🎅 Kram 🤗

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *